Jakie zioła pić na hemoroidy?

Hemoroidy, inaczej żylaki odbytu są efektem wystąpienia zaburzeń w układzie krążenia. Naczynia krwionośne w obrębie odbytu powiększają się w wyniku chronicznie występującego wzrostu ciśnienia. Ciśnienie rozluźnia ściany naczyń krwionośnych i powoduje miejscowe zgrubienia. W poszerzonych w naczyniach krwionośnych na stałe zostaje zatrzymana krew, co zwiększa ciśnienie i nasila stan chorobowy.

Zobacz więcej: Jakie objawy choroby hemoroidowej?

Sposoby na leczenie hemoroidów.
Hemoroidy leczy się zachowawczo. Efektem leczenia powinno być początkowo złagodzenie objawów, aż do ich całkowitego ustąpienia. Stosuje się preparaty w formie kremów żelów lub czopków doodbytniczych.

Apteczka ziołowa, czyli sprawdzone metody

Zioła i nie trzeba tego powtarzać, są najlepsze sposobem na leczenie żylaków odbytu. Związki zawarte w roślinach nie powodują skutków ubocznych podczas leczenia. W aptekach można zakupić zestawy ziołowe dostosowany do stopnia zaawansowania choroby. Zioła w zestawach Procto Vitale mają wszelkie zalety zawartych w nich surowców i są skomponowane w przemyślany sposób dostosowany do symptomów i różnego stopnia ich nasilenia.

Jakie zioła stosuje się w leczeniu hemoroidów?

Dąb
Surowcem leczniczym jest kora dębu. W niej zawarte są główne składniki wspomagające leczenie. Zalicza się do nich flawonoidy, garbniki i kwasy fenolowe oraz triterpeny.
Kora dębu działa ściągająco, co jest szczególnie ważne w wypadku wystąpienia biegunek.

Kasztanowiec
W leczeniu wykorzystuje się kwiaty nasiona oraz korę. Wyciąg z nasion i kwiatów kasztanowca uelastycznia ścianki naczyń krwionośnych. Natomiast kora działa przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie, a także ma lekkie właściwości ściągające.

Krwawnik
Garbniki i flawonoidy zawarte w zielu i kwiatach krwawnika mają działanie przeciwkrwotoczne. Krwawnik świetnie radzi sobie krwotokami żylaków i naczyń włosowatych. W ekstraktach olejków eterycznych znajduje się chamazulen, który działa przeciwzapalnie. Kontroluje również nadmierny rozwój flory bakteryjnej. Sprawdź czy można go stosować w ciąży: http://leczenie-hemoroidow.net.pl/jakie-leki-na-hemoroidy-mozna-przyjmowac-w-ciazy/

Oczar wirginijski
Kora i liście ziela zawierają Flawonoidy, garbniki, saponiny oraz antocyjanidyny. Oczar reguluje krążenie. Uszczelnia niewielkie ranki. Znane jest też jego działanie antybakteryjne. Działa więc kompleksowo zapobiegając infekcjom, co zapewnia stabilizację stanu pacjenta.