Na trądzik różowaty najlepsze leczenie ziołami

Jak leczyćKremyTradzik rozowaty

Osoby walczące z trądzikiem różowatym doskonale wiedzą, jak ciężka i żmudna jest to walka. Niekiedy trwa ona całymi miesiącami lub latami nie przynosząc wielkich rezultatów. Konieczne jest oczywiście skonsultowanie się z lekarzem dermatologiem, który wskaże odpowiednią terapię.

Okazuje się bowiem, że trądzik różowaty ma wiele przyczyn o różnym podłożu:

 • stres,
 • geny,
 • niewłaściwy tryb życia,
 • złe nawyki żywieniowe,
 • narażenie na promieniowanie UV,
 • alkohol i tytoń,
 • zakwaszenie organizmu,
 • zaburzenia hormonalne.

Każda przyczyna wymaga zastosowania odpowiednich środków i terapii. Niekiedy konieczna jest całkowita zmiana diety, eliminacja niektórych produktów, ograniczenie stresu, antybiotykoterapia lub hormony. Wiele osób poszukuje jednak domowych, naturalnych sposobów walki z trądzikiem. Bardzo popularne okazuje się być trądzik różowaty leczenie ziołami, które skutkuje w przypadku wielu osób. Również niektórzy lekarze zalecają zioła w walce z tą chorobą.

Jak stosować trądzik różowaty leczenie ziołami?

Bardzo popularnym ziołem w walce z tym problemem jest kopytnik. Należy zaparzać mocny napar kopytnika przez około godzinę, a następnie delikatnie masować twarz wacikiem nasączonym tym naparem, aż do całkowitego wchłonięcia. Wiele osób twierdzi, że w ich przypadku zioło to daje niesamowite rezultaty, skóra przestaje piec i swędzieć, znikają przebarwienia i pajączki. Podobnie działa również napar z zielonej herbaty, który stosuje się w identyczny sposób. Warto również pić duże ilości zielonej herbaty.

Wiele osób stosuje również odwar z rdestu ptasiego, którym można płukać jamę ustna oraz gardło. Poza tym, wspaniale działa również nalewka domowa z rdestu ptasiego. Ma on działanie bakteriobójcze, doskonale wpływa na wątrobę oraz układ krwionośny. Bardzo popularna jest również nalewka z jeżówki wąskolistnej, którą latem można spotkać na każdej łące.

Wszelkie zioła o działaniu bakteriobójczym i oczyszczającym organizm z pewnością pomogą w walce z trądzikiem różowatym. Warto jednak uważać, ponieważ może okazać się, że organizm jest uczulony na ich działanie i powstanie jeszcze gorsza reakcja alergiczna, z którą ciężko będzie walczyć. Ważne jest również stosowanie odpowiedniej diety, która bogata będzie w warzywa i owoce. Wiele osób zaleca również stosowanie naturalnych antybiotyków, jak kiszonki, czosnek, cebula, czy cytryna. Działają one doskonale w walce z trądzikiem, a przy okazji przywracają prawidłową równowagę w organizmie i pozwalają na odbudowanie flory bakteryjnej w jelitach. Skuteczna okazuje się być również domowa maseczka z płatków owsianych mielonych z dodatkiem wody. Nie wolno jej jednak wcierać, aby nie podrażnić skóry.

5 (100%) 2 głosów.

11 odpowiedzi

 1. Nie słyszałam o tym kopytniku, ale może faktycznie warto 🙂

  Walczę z trądzikiem różowatym już od dwóch lat i może te alternatywne metody mi pomogą.

  1. Diano, nie musisz załamywać rąk! Zioła mogą być pomocne w każdych postaciach trądziku różowatego! Dlatego, że świetnie oczyszczają organizm z toksyn.

 2. U mnie głównym czynnikiem był stres i depresja, dlatego jeżeli chodzi o zioła to polecam kurację z dziurawca…. mam wrażenie że trądzik jakby zanikał

 3. Ja lubię sobie ziółka wypić jakoś tak mi smakują 😀
  A tak na co dzień to mam krem na noc Acnerose i jeszcze olejki stosuje 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

64 − 60 =