Osoby walczące z trądzikiem różowatym doskonale wiedzą, jak ciężka i żmudna jest to walka. Niekiedy trwa ona całymi miesiącami lub latami nie przynosząc wielkich rezultatów. Konieczne jest oczywiście skonsultowanie się z lekarzem dermatologiem, który wskaże odpowiednią terapię.
Okazuje się bowiem, że trądzik różowaty ma wiele przyczyn o różnym podłożu:
- stres,
- geny,
- niewłaściwy tryb życia,
- złe nawyki żywieniowe,
- narażenie na promieniowanie UV,
- alkohol i tytoń,
- zakwaszenie organizmu,
- zaburzenia hormonalne.
Każda przyczyna wymaga zastosowania odpowiednich środków i terapii. Niekiedy konieczna jest całkowita zmiana diety, eliminacja niektórych produktów, ograniczenie stresu, antybiotykoterapia lub hormony. Wiele osób poszukuje jednak domowych, naturalnych sposobów walki z trądzikiem. Bardzo popularne okazuje się być trądzik różowaty leczenie ziołami, które skutkuje w przypadku wielu osób. Również niektórzy lekarze zalecają zioła w walce z tą chorobą.
Jak stosować trądzik różowaty leczenie ziołami?
Bardzo popularnym ziołem w walce z tym problemem jest kopytnik. Należy zaparzać mocny napar kopytnika przez około godzinę, a następnie delikatnie masować twarz wacikiem nasączonym tym naparem, aż do całkowitego wchłonięcia. Wiele osób twierdzi, że w ich przypadku zioło to daje niesamowite rezultaty, skóra przestaje piec i swędzieć, znikają przebarwienia i pajączki. Podobnie działa również napar z zielonej herbaty, który stosuje się w identyczny sposób. Warto również pić duże ilości zielonej herbaty.
Wiele osób stosuje również odwar z rdestu ptasiego, którym można płukać jamę ustna oraz gardło. Poza tym, wspaniale działa również nalewka domowa z rdestu ptasiego. Ma on działanie bakteriobójcze, doskonale wpływa na wątrobę oraz układ krwionośny. Bardzo popularna jest również nalewka z jeżówki wąskolistnej, którą latem można spotkać na każdej łące.
Wszelkie zioła o działaniu bakteriobójczym i oczyszczającym organizm z pewnością pomogą w walce z trądzikiem różowatym. Warto jednak uważać, ponieważ może okazać się, że organizm jest uczulony na ich działanie i powstanie jeszcze gorsza reakcja alergiczna, z którą ciężko będzie walczyć. Ważne jest również stosowanie odpowiedniej diety, która bogata będzie w warzywa i owoce. Wiele osób zaleca również stosowanie naturalnych antybiotyków, jak kiszonki, czosnek, cebula, czy cytryna. Działają one doskonale w walce z trądzikiem, a przy okazji przywracają prawidłową równowagę w organizmie i pozwalają na odbudowanie flory bakteryjnej w jelitach. Skuteczna okazuje się być również domowa maseczka z płatków owsianych mielonych z dodatkiem wody. Nie wolno jej jednak wcierać, aby nie podrażnić skóry.
A w tym Acnerose jakieś składniki ziołowe są?
Na pewno ekstrakty z roślin 😉
Nie słyszałam o tym kopytniku, ale może faktycznie warto 🙂
Walczę z trądzikiem różowatym już od dwóch lat i może te alternatywne metody mi pomogą.
Ja chorowałam na trądzik różowaty przez rok. Obecnie stosuję zioła profilaktycznie 🙂
ja też stosuje typowo profilaktycznie 🙂 lubię ich smak, są takie naturalne..
Iza, a jakie zioła stosujesz?
Najważniejsze to porzucić wszystkie sztuczne kosmetyki żeby nie podrażniały i poprawa jest gwarantowana!!!
Hmmm, myślę, że te zioła mogą być pomocne w I fazie trądziku różowatego, ale nie mi …
Diano, nie musisz załamywać rąk! Zioła mogą być pomocne w każdych postaciach trądziku różowatego! Dlatego, że świetnie oczyszczają organizm z toksyn.
U mnie głównym czynnikiem był stres i depresja, dlatego jeżeli chodzi o zioła to polecam kurację z dziurawca…. mam wrażenie że trądzik jakby zanikał
Ja lubię sobie ziółka wypić jakoś tak mi smakują 😀
A tak na co dzień to mam krem na noc Acnerose i jeszcze olejki stosuje 😀