Czy różowaty trądzik można wyleczyć samą dietą?

Jak leczyćTrądzik różowaty

Wiele dorosłych osób cierpi obecnie z powodu trądziku różowatego. Najczęściej pojawia się on po ukończeniu dwudziestego roku życia, ale może pokazać się na skórze nawet po czterdziestce, w szczególności u kobiet w trakcie klimakterium. Przebieg swój różowaty trądzik ma bardzo różny. U niektórych osób ogranicza się bowiem jedynie do zaczerwienienia i pajączków, a u innych osób towarzyszą temu krostki, grudki i bruzdy. Skóra odczuwa świąd i pieczenie, co jest dodatkowym kłopotem w trakcie choroby.

Walka z trądzikiem różowatym jest bardzo trudna. Najczęściej konieczna jest wizyta u lekarza dermatologa, który ustala przyczynę tego stanu i proponuje odpowiednią terapię. Najczęściej konieczne jest przyjmowanie przez jakiś czas antybiotyku, metronidazolu, który wykazuje najlepsze efekty w walce z trądzikiem różowatym. Poza tym, na różowaty trądzik zalecana jest również odpowiednia dieta.

Jakie są zalecenia w diecie na trądzik różowaty?

 • Przede wszystkim, chodzi o odkwaszenie organizmu.
 • Zaleca się spożywanie sporej ilości warzyw oraz owoców pod różną postacią.
 • Należy unikać mięsa, w szczególności czerwonego oraz produktów mlecznych.
 • Zaleca się spożycie ryb morskich oraz owoców morza w dużej ilości.
 • Białko mięsa można zastąpić białkiem roślinnym, na przykład przy pomocy roślin strączkowych.
 • Nie wolno używać ostrych przypraw.
 • Należy unikać alkoholu oraz tytoniu.

Wielu lekarzy wskazuje również na konieczność spożywania sporych ilości naturalnych antybiotyków i probiotyków. Warto jadać więc czosnek i cebulę, jeżeli jest taka możliwość i wątroba nie buntuje się przed tym. Poza tym, wspaniale działają również kiszonki, a więc ogórki, kapusta, ale również kiszone buraki i pomidory.

Czy różowaty trądzik wyleczy jednak sama dieta?

Wszystko zależy od przypadku konkretnego pacjenta. U niektórych osób zmiany skórne są tak silne, że konieczne jest zastosowanie również leków, w tym antybiotyków (Oprócz antybiotyków zaleca się również stosowanie dermokosmetyków np. kremów z serii Acnerose, które są dostępne bez recepty). Jeżeli przyczyna leży w układzie hormonalnym, często lekarze zalecają również terapię zastępczą lub rezygnację z niej. Z pewnością zmiana w diecie, będzie miała jednak ogromny wpływ na objawy i zapobiegnie ich nasilaniu się. Będzie można odczuć sporą ulgę, ponieważ zniknie świąd oraz zaczerwienienie.

Walka z trądzikiem różowatym jest bardzo trudna i często długotrwała. Niektórym osobom w ogóle nie udaje się wyleczyć z tego problemu i towarzyszy on im przez całe życie. Najlepiej ściśle przestrzegać zaleceń lekarza i postarać się wprowadzić dietę, która jednocześnie jest dietą optymalną dla organizmu. Dzięki niej można również schudnąć i poczuć się znacznie lepiej w swoim ciele. Wiele osób dostrzega ogromną zmianę w całym stanie zdrowia od kiedy jadają w sposób regularny i właściwe produkty. Z początku dla niektórych trudnością okazuje się być wyeliminowanie mięsa, jednak z czasem można dostrzec tego wymierne efekty w swoim zdrowiu.

Osoby, które samodzielnie mają problem ze skomponowaniem swojej diety walczącej z trądzikiem różowatym, powinny udać się do dietetyka, który z pewnością pomoże im znaleźć właściwe produkty i opracuje dobry jadłospis. Z takiej diety z powodzeniem może korzystać również cała rodzina, ponieważ pozwala ona na zachowanie równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie.

4.5 (90%) 4 głosów.

7 odpowiedzi

 1. Moge wam zdradzić moje odczucia po użyciu Acnerose – tego zestawy na tradzik rozowaty.
  Kremy są fajne i nawilzaja twarz. Efekty po 5-6 tygodniach. Rumień mniejszy no i nie ma podrażnien.
  Pasta na noc sprawia że się tak nie świece, ale trochę przesusza, wiec automatycznie klade wiecej kremu rano.
  Płyn w sumie też ok, tak łagodzi podrażnienia.
  Ale dla mnie najlepsze kremy. Chociaż trochę trzeba na działanie poczekać.

  1. I ile opakowan już tego acnerose zużyłeś?
   Bo jazgadzam się że dieta pomaga, ale trzeba polaczyc to z odpowiednia pielegnacja i w ogole 🙂

 2. Ułożenie takiej diety nie jest jakoś specjalnie skomplikowane. 🙂

  Dieta sprzyjająca leczenie trądziku różowatego powinna być oparta na:
  – dużej ilości warzyw (w tym strączkowych),
  – owocach, orzechach, nasionach,
  – kaszach.

  Jeśli rezygnujemy z mięsa, należy zacząć suplementować witaminę B12 oraz D3. Jeśli chodzi o suplementację witaminą D3, poleca się ją wszystkim.

 3. Myślę, że samą dietą nie można wyleczyć trądzik różowaty. Ważna jest również codzienna pielęgnacja twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 44 = 53