Czy różowaty trądzik można wyleczyć samą dietą?

Jak leczyćTradzik rozowaty

Wiele dorosłych osób cierpi obecnie z powodu trądziku różowatego. Najczęściej pojawia się on po ukończeniu dwudziestego roku życia, ale może pokazać się na skórze nawet po czterdziestce, w szczególności u kobiet w trakcie klimakterium. Przebieg swój różowaty trądzik ma bardzo różny. U niektórych osób ogranicza się bowiem jedynie do zaczerwienienia i pajączków, a u innych osób towarzyszą temu krostki, grudki i bruzdy. Skóra odczuwa świąd i pieczenie, co jest dodatkowym kłopotem w trakcie choroby.

Walka z trądzikiem różowatym jest bardzo trudna. Najczęściej konieczna jest wizyta u lekarza dermatologa, który ustala przyczynę tego stanu i proponuje odpowiednią terapię. Najczęściej konieczne jest przyjmowanie przez jakiś czas antybiotyku, metronidazolu, który wykazuje najlepsze efekty w walce z trądzikiem różowatym. Poza tym, na różowaty trądzik zalecana jest również odpowiednia dieta.

Jakie są zalecenia w diecie na trądzik różowaty?

 • Przede wszystkim, chodzi o odkwaszenie organizmu.
 • Zaleca się spożywanie sporej ilości warzyw oraz owoców pod różną postacią.
 • Należy unikać mięsa, w szczególności czerwonego oraz produktów mlecznych.
 • Zaleca się spożycie ryb morskich oraz owoców morza w dużej ilości.
 • Białko mięsa można zastąpić białkiem roślinnym, na przykład przy pomocy roślin strączkowych.
 • Nie wolno używać ostrych przypraw.
 • Należy unikać alkoholu oraz tytoniu.

Wielu lekarzy wskazuje również na konieczność spożywania sporych ilości naturalnych antybiotyków i probiotyków. Warto jadać więc czosnek i cebulę, jeżeli jest taka możliwość i wątroba nie buntuje się przed tym. Poza tym, wspaniale działają również kiszonki, a więc ogórki, kapusta, ale również kiszone buraki i pomidory.

Czy różowaty trądzik wyleczy jednak sama dieta?

Wszystko zależy od przypadku konkretnego pacjenta. U niektórych osób zmiany skórne są tak silne, że konieczne jest zastosowanie również leków, w tym antybiotyków (Oprócz antybiotyków zaleca się również stosowanie dermokosmetyków np. kremów z serii Acnerose, które są dostępne bez recepty). Jeżeli przyczyna leży w układzie hormonalnym, często lekarze zalecają również terapię zastępczą lub rezygnację z niej. Z pewnością zmiana w diecie, będzie miała jednak ogromny wpływ na objawy i zapobiegnie ich nasilaniu się. Będzie można odczuć sporą ulgę, ponieważ zniknie świąd oraz zaczerwienienie.

Walka z trądzikiem różowatym jest bardzo trudna i często długotrwała. Niektórym osobom w ogóle nie udaje się wyleczyć z tego problemu i towarzyszy on im przez całe życie. Najlepiej ściśle przestrzegać zaleceń lekarza i postarać się wprowadzić dietę, która jednocześnie jest dietą optymalną dla organizmu. Dzięki niej można również schudnąć i poczuć się znacznie lepiej w swoim ciele. Wiele osób dostrzega ogromną zmianę w całym stanie zdrowia od kiedy jadają w sposób regularny i właściwe produkty. Z początku dla niektórych trudnością okazuje się być wyeliminowanie mięsa, jednak z czasem można dostrzec tego wymierne efekty w swoim zdrowiu.

Osoby, które samodzielnie mają problem ze skomponowaniem swojej diety walczącej z trądzikiem różowatym, powinny udać się do dietetyka, który z pewnością pomoże im znaleźć właściwe produkty i opracuje dobry jadłospis. Z takiej diety z powodzeniem może korzystać również cała rodzina, ponieważ pozwala ona na zachowanie równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie.

4.5 (90%) 4 głosów.

7 odpowiedzi

 1. Moge wam zdradzić moje odczucia po użyciu Acnerose – tego zestawy na tradzik rozowaty.
  Kremy są fajne i nawilzaja twarz. Efekty po 5-6 tygodniach. Rumień mniejszy no i nie ma podrażnien.
  Pasta na noc sprawia że się tak nie świece, ale trochę przesusza, wiec automatycznie klade wiecej kremu rano.
  Płyn w sumie też ok, tak łagodzi podrażnienia.
  Ale dla mnie najlepsze kremy. Chociaż trochę trzeba na działanie poczekać.

  1. I ile opakowan już tego acnerose zużyłeś?
   Bo jazgadzam się że dieta pomaga, ale trzeba polaczyc to z odpowiednia pielegnacja i w ogole 🙂

 2. Ułożenie takiej diety nie jest jakoś specjalnie skomplikowane. 🙂

  Dieta sprzyjająca leczenie trądziku różowatego powinna być oparta na:
  – dużej ilości warzyw (w tym strączkowych),
  – owocach, orzechach, nasionach,
  – kaszach.

  Jeśli rezygnujemy z mięsa, należy zacząć suplementować witaminę B12 oraz D3. Jeśli chodzi o suplementację witaminą D3, poleca się ją wszystkim.

 3. Myślę, że samą dietą nie można wyleczyć trądzik różowaty. Ważna jest również codzienna pielęgnacja twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

− 1 = 1