Jakie zioła pić na hemoroidy?

Poradnik

Hemoroidy, inaczej żylaki odbytu są efektem wystąpienia zaburzeń w układzie krążenia. Naczynia krwionośne w obrębie odbytu powiększają się w wyniku chronicznie występującego wzrostu ciśnienia. Ciśnienie rozluźnia ściany naczyń krwionośnych i powoduje miejscowe zgrubienia. W poszerzonych w naczyniach krwionośnych na stałe zostaje zatrzymana krew, co zwiększa ciśnienie i nasila stan chorobowy.

Zobacz więcej: Jakie objawy choroby hemoroidowej?

Sposoby na leczenie hemoroidów.
Hemoroidy leczy się zachowawczo. Efektem leczenia powinno być początkowo złagodzenie objawów, aż do ich całkowitego ustąpienia. Stosuje się preparaty w formie kremów żelów lub czopków doodbytniczych.

Apteczka ziołowa, czyli sprawdzone metody

Zioła i nie trzeba tego powtarzać, są najlepsze sposobem na leczenie żylaków odbytu. Związki zawarte w roślinach nie powodują skutków ubocznych podczas leczenia. W aptekach można zakupić zestawy ziołowe dostosowany do stopnia zaawansowania choroby. Zioła w zestawach Procto Vitale mają wszelkie zalety zawartych w nich surowców i są skomponowane w przemyślany sposób dostosowany do symptomów i różnego stopnia ich nasilenia.

Jakie zioła stosuje się w leczeniu hemoroidów?

Dąb
Surowcem leczniczym jest kora dębu. W niej zawarte są główne składniki wspomagające leczenie. Zalicza się do nich flawonoidy, garbniki i kwasy fenolowe oraz triterpeny.
Kora dębu działa ściągająco, co jest szczególnie ważne w wypadku wystąpienia biegunek.

Kasztanowiec
W leczeniu wykorzystuje się kwiaty nasiona oraz korę. Wyciąg z nasion i kwiatów kasztanowca uelastycznia ścianki naczyń krwionośnych. Natomiast kora działa przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie, a także ma lekkie właściwości ściągające.

Krwawnik
Garbniki i flawonoidy zawarte w zielu i kwiatach krwawnika mają działanie przeciwkrwotoczne. Krwawnik świetnie radzi sobie krwotokami żylaków i naczyń włosowatych. W ekstraktach olejków eterycznych znajduje się chamazulen, który działa przeciwzapalnie. Kontroluje również nadmierny rozwój flory bakteryjnej. Sprawdź czy można go stosować w ciąży: http://leczenie-hemoroidow.net.pl/jakie-leki-na-hemoroidy-mozna-przyjmowac-w-ciazy/

Oczar wirginijski
Kora i liście ziela zawierają Flawonoidy, garbniki, saponiny oraz antocyjanidyny. Oczar reguluje krążenie. Uszczelnia niewielkie ranki. Znane jest też jego działanie antybakteryjne. Działa więc kompleksowo zapobiegając infekcjom, co zapewnia stabilizację stanu pacjenta.

5 (100%) 1 głosów.

6 odpowiedzi

  1. Mojemu tacie na hemoroidy pomógł właśnie oczar.. jego działanie jest tak niedocenione! mało osób w ogóle kojarzy to zioło a szkoda!

  2. Zioła są najlepsze bo wiadomo, że są z natury i nie mają w sobie chemii, oczywiście zależy też gdzie rosły takie rośliny

    1. No pewnie dlatego trzeba kupowac tylko od certyfikowanych firm….
      Na przykład ja sobie kupiłem ostatnio zioła procto vitale. Troochę drogie niestety ale bólu mniej…

  3. Barti-przez allegro możesz, albo na ich stronce przez telefon. Dla mnie to duża wygoda, nie lubię szukać po sklepach czy aptekach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

48 + = 58