Korony cyrkonowe – poznaj nowoczesne korony na zęby

Cyrkonowe korony
Poradnik

Korony cyrkonowe to nowe rozwiązanie pozwalające na skuteczną odbudowę zębów. Są doskonałą alternatywą dla bardziej rozpowszechnionych uzupełnień protetycznych ceramicznych czy porcelanowych. Co warto o nich wiedzieć?

Korony cyrkonowe – dlaczego się je stosuje?

Korony cyrkonoweKorony cyrkonowe i ich zastosowanie to temat, którym pacjenci szczególnie się interesują. Dlaczego więc używa się tego typu produktów? Ludzkie zęby są stale narażone na różnego rodzaju problemy. W wyniku próchnicy, leczenia kanałowego czy poważniejszych chorób może dojść, np. do złamania zęba czy zniszczenia jego naturalnej korony. W takim wypadku stomatolog często proponuje odbudowę zęba, zwłaszcza jeśli nie ma już możliwości stosowania zwykłych wypełnień, zwanych potocznie plombami.

Korony, np. korony cyrkonowe, stają się wówczas niezbędne. Nie tylko pomagają przywrócić funkcję zęba, ale także wpływają na estetykę uzębienia. Warto także mieć świadomość, że korony również stosuje się w sytuacjach, gdy doszło do znaczącego przebarwienia zęba.

Korony cyrkonowe – czym są?

Korony cyrkonowe wytwarza się z tlenku cyrkonu. Łączą w sobie zalety pozostałych uzupełnień protetycznych, czyli ceramicznych, porcelanowych i metalowych. Ciekawym jest fakt, że korony cyrkonowe wycina się komputerowo z cyrkonowego bloczka, w technice 3D CAD-CAM, dzięki czemu uzyskuje się bardzo precyzyjny produkt, który idealnie wpasowuję się w uzębienie. Korony cyrkonowe można stosować zarówno na zębach przednich, jak i bocznych. Jakie można wyróżnić zalety tego rozwiązania? Korony tego typu to wyroby:

 • bardzo wytrzymałe,
 • odporne na ścieranie,
 • dopasowane kolorystycznie do zęba,
 • estetyczne,
 • w pełni tolerowane przez organizm,
 • bakteriostatyczne,
 • dobrze izolujące termicznie,
 • zapewniające naturalny efekt,
 • łatwe w pielęgnacji.

Korony cyrkonowe – cena

Cena koron cyrkonowych to pierwsza kwestia, o jaką pytają pacjenci, obawiając się wysokich kosztów obudowy zniszczonego czy połamanego zęba. Jednak obecnie korony cyrkonowe to rozwiązanie dla każdego, które jednocześnie jest i najestetyczniejsze, i najbezpieczniejsze. Przede wszystkim to osoby z licznymi przebarwieniami na zębach, o obciążonym zgryzie czy wysoko położonej górnej wardze podczas uśmiechania się powinny zdecydować się na korony cyrkonowe. Cena takiego zabiegu to około tysiąc złotych lub więcej, w zależności od konkretnego przypadku.

Korony cyrkonowe – opinie

Opinie o koronach cyrkonowych przede wszystkim dostępne są w sieci. Warto zajrzeć na fora stomatologiczne, ale także takie ogólnotematyczne, gdzie znaleźć można działy poświęcone stomatologii. Strony o zdrowiu to także dobre miejsce do wyszukania opinii o koronach. Pacjenci przede wszystkim chwalą korony cyrkonowe za estetykę, zwłaszcza w nawiązaniu do możliwości skutecznego dobrania ich koloru do uzębienia. Niejednokrotnie pojawia się także informacja, że warte są swojej ceny. Wynika z tego, że dobrze zainwestować w nowoczesne korony cyrkonowe. Opinie są pozytywne, przede wszystkim w przypadku osób, które zdecydowały się na takie korony w dobrze widocznym uzębieniu przednim.

4.6 (92%) 15 głosów.

12 odpowiedzi

 1. Niedługo będę miał zakładaną koronę cyrkonową, ponieważ próchnica wyniszczyła mi ząb.. Zdecydowałem się na koronę cyrkonową, ponieważ najbardziej przypomina ona prawdziwego zęba^^

  1. Dobry wybór. Polecam również aby taka korona była pełno-ceramiczna, ponieważ wtedy będzie ona przepuszczać światło jak nasz naturalny ząb. Wtedy nikt nie będzie w stanie spostrzec, że mieliśmy zakładaną koronę.

 2. Jeśli chodzi o koronę cyrkonową to idealnie się sprawdza w przypadku przebarwionych zębów, zniszczonych lub obciążonych zgryzowo. Jest to produkt na najwyższym poziomie, który powstał aby spełnić nasze wszelkie oczekiwania.

 3. Dzisiejsze korony ceramiczne są tworzone w oparciu o programy komputerowe, w których precyzyjnie projektowana jest korona zęba. Taki proces pozwala na wysoką wytrzymałość produktu, zwiększa bezpieczeństwo oraz znacznie poprawia estetykę zęba.

 4. Korony ceramiczne to niesamowity wynalazek. Ja swoją miałem wstawianą w klinice stomatologicznej K2Dental w Gdańsku. Bezbolesna i precyzyjna robota na najwyższym poziomie. Polecam serdecznie.

 5. Korony ceramiczne nie służą tylko estetycznemu wyglądowi zębów. Ich zadaniem jest zapobieganie przesuwaniu się innych zębów co wpływa na prawidłowe funkcjonowanie naszego aparatu zębowego 🙂

 6. Decydując się na koronę pełno-ceramiczną możemy być spokojni o jej wytrzymałość. Ja już posiadam taką koronę około dwóch lat i nic się z nią nie dzieje, służy jak naturalny ząb. Jak będziemy prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej to taki ząb będzie już z nami do końca życia ^^

 7. Właśnie też gdzieś o tym słyszałam, że takie implanty cyrkonowe są specjalnie projektowane na komputerze aby spełniały wszystkie standardy wytrzymałościowe. Myślę, że taki implant cyrkonowy będzie nam służył przez długie lata.

 8. A ja wam powiem, że korony pełnoceramiczne to największe osiągnięcie w dziedzinie protetyki oraz stomatologii estetycznej. Jest to materiał niezwykle wytrzymały i odporny na ścieranie, a co najważniejsze jest biokompatybilny z naszym organizmem!

 9. Mój przyszły mąż właśnie wczoraj miał zakładaną koronę ceramiczną na zęba i teraz wygląda o niebo lepiej. Bardzo jest zadowolony z tego wyboru^^

 10. A ja już się w tym wszystkim gubię. Korona ceramiczna, porcelanowa, cyrkonowa, metalowa, na podbudowie srakiej i owakiej .. weź tu człowiek wybierz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 9 = 1