Trądzik różowaty leczenie domowe

Jak leczyćTrądzik różowaty

Wiele osób boryka się obecnie z problemem trądziku różowatego. Co ciekawe, jest to choroba odmienna od trądziku młodzieńczego i dotyczy jedynie osób dorosłych. Często jej pozbycie się wymaga wielu miesięcy walki i przyjmowania leków. Niestety, najlepszym znanym środkiem na trądzik różowaty jest metronidazol, a więc antybiotyk. Jak wiadomo, stosowanie antybiotykoterapii nigdy nie pozostaje obojętne dla zdrowia pacjenta i dla funkcjonowania jego organizmu. Dlatego też wiele osób szuka sposobów na trądzik różowaty leczenie domowe. Okazuje się, że działając systematycznie oraz stosując zalecenia żywieniowe oraz co do odpowiedniego stylu życia, można pozbyć się nawracającego problemu trądziku.

Jak można stosować trądzik różowaty leczenie domowe?

Znane są przede wszystkim maseczki i okłady, które w znaczny sposób regulują procesy zapalne w skórze.

  • Jedną z maseczek jest ta najprostsza, z płatków owsianych. Pół szklanki zmielonych dokładnie płatków zalewa się ¼ szklanki zwykłej wody. Następnie należy delikatnie nałożyć maseczkę, nie wcierając jej oraz pozostawić na około dziesięć minut. Później maseczkę delikatnie zmywa się z twarzy ciepłą wodą. Płatki owsiane doskonale łagodzą i koja skórę. Poza tym, mają również silne działanie antyoksydacyjne.
  • Wspaniale działa również zielona herbata, znana ze swoich właściwości antybakteryjnych i antyoksydacyjnych. Można samodzielnie przygotować z niej krem, kupując ekstrakt, lub zaparzać herbatę i delikatnie masować wacikiem twarz. Herbatę pozostawia się aż do wchłonięcia.
  • Innym ziołem jest również kopytnik. Należy go zaparzyć i pozostawić na godzinę do wystudzenia. Podobnie jak herbatą, wacikiem delikatnie masuje się twarz, pozostawiając napar do wchłonięcia.

Stosując na trądzik różowaty domowe sposoby, należy również pamiętać o właściwych nawykach pielęgnacji twarzy. Najlepiej, zmywać ją przy pomocy specjalnych dermo kosmetyków, które dostępne są w aptekach. Nie zawierają one żadnych substancji zapachowych, ani koloryzujących, poza tym pozbawione są parabenów i konserwantów. Po delikatnym zmyciu twarzy, nie należy jej trzeć, a delikatnie osuszyć miękkim ręcznikiem, aby nie pogłębiać podrażnienia skóry. Z linii Acnerose warto wybrać krem, aby pielęgnować skórę we właściwy sposób. Najlepiej, żeby zawierał on silny filtr UV, skóry nie wolno wystawiać na działanie słońca, wiatru, ani mrozu. Należy unikać również solarium.

Okazuje się, że w walce z trądzikiem różowatym, bardzo ważna jest też dieta. Powinna ona odkwaszać organizm, ponieważ zmiany skórne często spowodowane są przede wszystkim zakwaszeniem układu pokarmowego. Warto jeść więc jak najwięcej warzyw i owoców, a unikać przy tym spożycia produktów mięsnych. Lekarze zalecają również unikanie ostrych przypraw, alkoholu i tytoniu. Skórę wolno myc wodą letnią lub chłodną. Ciepła i gorąca może powodować jedynie nasilenie się trądziku, ponieważ rozszerza ona naczynia krwionośne, co powoduje zaczerwienienia.

Często niestety nie da się zawalczyć z trądzikiem różowatym jedynie domowymi sposobami. U niektórych osób zmiany są tak silne, że lekarze zalecają antybiotyk miejscowo lub doustnie. Warto również w domowych warunkach podać sobie każdego dnia porcję antybiotyku naturalnego, jak czosnek, cebula, cytryna, czy też kiszonki. Wspomagają one walkę z chorobą – jeżeli chcesz poznać więcej metod naturalnych zobacz tu. Sięgając po syntetyczny antybiotyk, koniecznie należy pamiętać o probiotykach i odbudowie naturalnej mikroflory jelitowej. W innym przypadku można bowiem wyjałowić organizm.

4.5 (90%) 4 głosów.

7 odpowiedzi

  1. Ta zielona herbata mnie zaciekawiła – muszę ją wypróbować 😉 Zwłaszcza, że z trądzikiem różowatym walczę od dłuższego czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

5 + 5 =